Bugun...



CHP Bornova'nın yeni ilçe başkanı Ertürk Çapın oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Bornova İlçe Başkanlığı için 3 adaylık sandık yarışında kazanan ilçe eski başkanı Ertürk Çapın oldu. Çapın'a sandıkta 151 oy çıkarken, Selma Nalbantoğlu 139, Gürol Türkmentepe ise 130 oyda kaldı. 2007-2010 yıllarında ilçe başkanlığı yapan Çapın, 10 yıl sonra yeniden ilçe başkanlığı koltuğuna oturacak.

facebook-paylas
Tarih: 06-01-2020 12:50

CHP Bornova'nın yeni ilçe başkanı Ertürk Çapın oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Bornova İlçe Başkanlığı için 3 adaylık sandık yarışında kazanan ilçe eski başkanı Ertürk Çapın oldu. Çapın'a sandıkta 151 oy çıkarken, Selma Nalbantoğlu 139, Gürol Türkmentepe ise 130 oyda kaldı. 2007-2010 yıllarında ilçe başkanlığı yapan Çapın, 10 yıl sonra yeniden ilçe başkanlığı koltuğuna oturacak.


 
İDUĞ 3 LİSTEDE DE VARDI
Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, üç adayın da listesinde il delegesi olarak yazıldı. Süreç boyunca ‘tarafsız’ kalan İduğ’ın son gün Çapın için devreye girdiği iddia edildi.

Ertürk Çapın’ın listesinden ilçe yöneticisi seçilen isimler şöyle:

Metin Akgün, Yıldız Dilek Albayrak, Necdet Altın, Fikri Altundağ, Remzi Anavatan, Sibel Arar, Metin Arhan, Hüseyin Baba, Ömer Baş, Ali İhsan Bayer, Duygu Bölük, Sabri Çam, Nusret Demir, Şükrü Demir, Ferda Dingil, Şahırmerdan Göktepe, Ecem Gül, Cemal Hocaoğlu, Ezgi Kamiloğlu, Sibel Kaya, Nilay Koloğlu, Ezgi Solan, Halil Şeker, Hüseyin Uygutalp.

 

İl delegesi seçilen isimler şöyle:

Mustafa İduğ, Perihan Yardımcı, Sadık Yıldız, Mehmet Çıtak, Mustafa Arslan, Ayşe Aktaş, Coşkun Beşok, Niyazi Behiç Kabadayı, Engin Daşdemir, Belgin Güler, Adile Yılmaz Ildız, Ramazan Genç, Murat Taşkıran, Mahmut Erdem, Selda Çetinkaya, Hatice Kalkan, Alişan Han, Kemal Ergüneş, Bülent Hasekioğlu, Songül Oğuz, Ertürk Çapın, Efkan Muhtar, Özdemir Sökmen, Cumhur Dereli, Ali Sözer, Kazım Danışman, Ceyhan Keser, Süleyman Algül, İzel Çelik, Murat İpek, Ayşe Türksever, Muharrem Ekici, Mümin Yılmaz, Gürsel Durmaz, Esra Seçen Bilgi, Şerif Özdemir, İsmet Güven, Bülent Özmen, Fatma Akkuş, Mustafa Çiftçi, Asım Güven, Erol Mutlu, Pakize Namdar, Adnan Hocaoğlu, Uğur Nazlıoğlu, Gamze Bakkallar, Özgürcan Beşok, Sergen Şengül, Halis Güneş, Kadir Sağlam, Sevil Demirtaş, Mustafa Yazıcıoğlu, Hacer Özdoğan, Halime Demirbağ, Burcu Yılmazsoy, Cumhur Yılmaz, Doğan Bektaş, Musa Akyıldırım

Çapın’ın listesinden Kadın Kolları MYK Üyesi Perihan Yardımcı, İlçe Gençlik Kolu Başkanı Sadık Yıldız,Eski Baro Başkanı Özdemir Sökmen, İlçe Eski Başkanı Asım Güven il delegesi seçildi.


Türkmentepe’nin listesinden eski meclis üyesi Ethem İnal, ismi ilçe başkan adaylığı için geçen Pınar Uslu ile Nalbantoğlu’nun listesinden Bornova Belediyesi Eski Başkanı Olgun Atila, eski ilçe başkanları Enver Dündar, Nevzat Kavalar, İl Eski Sekreteri Osman Peri gibi isimler ise delege seçilemedi.




Bu haber 431 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI