Bugun...


EMRULLAH ARİF KOÇ

facebook-paylas
Hangi Çözüm Süreci...
Tarih: 31-10-2014 13:02:00 Güncelleme: 31-10-2014 13:02:00


“Bu çözüm süreci PKK´yi mi silahsızlandıracak yoksa askerimizi mi?”

Görünen o ki şu ana kadar silahsızlandırılan sadece bizim askerimiz oldu. En başta askerlerimiz kışlaya hapsedildi ve doğu bölgelerimizde sokaklar PKK´lilere teslim edildi.  İstedikleri zaman sokakları ateşe verip kolluk kuvvetlerimizle çatışabiliyorlar. Askerimize hiçbir şekilde ateş açılmayacak diye talimat verildi ve sonucunda askeri kışlada PKK militanları tarafından bayrağımız indirildi. Tabi ki o militan yakalanamadı. En son da Hakkari´de çarşı iznine çıkan 3 askerimiz şehit edildi. Şimdi siz söyleyin bu durumda kim silah bırakmış oluyor?

Karşımıza daha güçlü bir PKK çıkabilir.

Çözüm süreci kapsamında askerin kışlaya çekilmesiyle PKK terör örgütüne derin bir nefes alma fırsatı verilmiştir. Hiçbir askeri operasyona maruz kalmayan örgüt yaralarını sarıp, karşı eylemlerin planlarını hazırlayabileceği rahatlığa kavuşmuştur. Bu çözüm süreci PKK örgütünün militan sayısını artırma ve silah depolaması yapması için yeterli olmuştur. Örgütün Kobani eylemlerinde sokaklarda gerçekleştirdiği olaylar ülke içinde istediği zaman eylem yapabileceğinin göstergesidir.

 PKK meşrulaştırılıyor.

Peşmerge güçlerinin Türkiye üzerinden Kuzey Irak´a geçişini sağlamak için lojistik destek vermek şuan gündemimizdeki önemli konulardan biri. 30 yıldır bizi sırtımızdan vuran militanlara hangi vicdanla koridor açıp geçişlerini sağlayacağız. Bu ayni zamanda yasal olmayan bir uygulama olacaktır. Meclisten geçen tezkere yabancı ülke askerlerinin geçişi için gerekli izni vermiştir, Mehmetçiği arkadan vuran militanlar için verilmemiştir. Bu PKK militanlarına düpedüz asker muamelesi yapmakla eş değerdir.     

“Çözüm süreci” maksadını aşmıştır.

Analarımızın göz yaşı dinsin diye, Mehmetçiğin kanı dökülmesin diye, Kürt kardeşlerimizle aramıza daha fazla nifak sokulmasın diye başlatılan çözüm süreci ne yazık ki olması gerektiği gibi ilerlememiştir. PKK militanları bu çözüm sürecini fırsat bilmiş ve her fırsatta yaptığı eylemlerle bu süreci sömürmüş ve baltalamaya çalışmışlardır.

“Bundan sonra ne olmamalı?” derseniz:

“Ne olmalı”  kısmı ile başlamak istiyorum: Süreç devam etmeli ve bu süreçte aktif rol oynayan taraflar verilen sözlere sadik kalmalı.

“Ne olmamalı?” derseniz:  Bu ülkeyi, askeri, kadını ve çocuğu ile kanlarını dökerek kazanmış olan bu vatansever insanların hiçbir şekilde sabrı daha fazla sınanmamalı. Türk askerine, milletine, kolluk kuvvetlerine, sokağına, kamu binasına ve milli servetine hiçbir şekilde zarar verilmemelidir.Bu yazı 7579 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI