Bugun...


EMRULLAH ARİF KOÇ

facebook-paylas
Yeni Türkiye
Tarih: 21-04-2015 16:01:00 Güncelleme: 21-04-2015 16:01:00


 

Sayın Cumhurbaşkanı “koalisyon krizdir, Türkiye´nin inşası için yeni Anayasa ve başkanlık sistemi” dedi. Cumhurbaşkanının bu sözleri manidardır. Ülkenin içinde bulunduğu krizi acaba görmemekte mi? Yoksa Cumhurbaşkanı kriz diye iç karışıklık mı demek istiyor? On iki yıllık iktidarlık sürecinde davulu da tokmağı da ellerinde tuttular. Birinden birinin el değiştirmesi bu zamana kadar üstü kapatılmaya çalışılan ülke sıkıntılarının açığa çıkacağı sinyali midir yoksa?   

Sayın Cumhurbaşkanımız Yeni Anayasa ve Yeni Türkiye için Başkanlık sistemi şarttır demekte. Cumhurbaşkanımıza soruyorum hangi başkanlık sistemi, Ortadoğu modeli mi yoksa Amerika modeli mi? Zira Ak partinin göreve geldiği andan itibaren iç politikamızda yaşanan olaylar bu başkanlık sisteminin Ortadoğu’dan öteye gidemeyeceğinin en büyük kanıtıdır. Türk Silahlı kuvvetlerinin rencide edilmesiyle başlayan süreç, polis, savcı ve hâkimlerle devam etmiştir. Kurumları rencide edilmiş ve tek bir karar merceğine bağlanmış bir ülkede başkanlık sistemi sadece ve sadece diktatörlük olur.

Bunun yanı sıra eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül başkanlık sistemi ile ilgili gelen sorularda “Parlamenter sistemin iyileştirilmesinin daha doğru olacağını Cumhurbaşkanlığı dönemimde de söylemiştim” diye açıklamada bulunmuş. Ak parti kurucuları içinde yer alan bir insan olarak eski Cumhurbaşkanı başkanlık sistemi ile gelecek sıkıntıları görmüştür. Ak parti tabanına ve diğer vatandaşlara apaçık mesaj göndermiştir.

Hep Cumhurbaşkanlarından bahsediyoruz, bir başbakanımız yok. Kim yönetiyor bu ülkeyi? 

Seçim günü geldiğinde Cumhurbaşkanının bu sözlerini düşüneceğim, başkanlık sistemini düşüneceğim, üstü kapatılmaya çalışılan yolsuzlukları düşüneceğim, 700000TLlik saati düşüneceğim, askerimizi, savcımızı, hâkimlerimizi, polislerimizi düşüneceğim. Esnafımızı ve çiftçimizi düşüneceğim. Komşu ülkelerle olan ilişkilerimizi ve çözüm sürecini düşüneceğim bir de ülkeye yapılan yolları düşüneceğim. Sonrada elimi vicdanıma koyacağım ve götürdüğü yere gideceğim.

Siz ne yapacaksınız? 

 

 

 Bu yazı 5607 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI