Bugun...


İrfan Onan

facebook-paylas
GEÇMİŞİMİZİ HATIRLAYALIM, UNUTKAN BİR MİLLET OLDUK
Tarih: 15-08-2018 13:44:00 Güncelleme: 15-08-2018 13:44:00


Tarihte hep imkansızı başaran bir Millet olarak, dün olduğu gibi bugünde sınavlardan geçiyoruz.  Bugün Gündemden düşmeyen DOVİZ ARTIŞI, EKONOMİK SAVAŞ da aslında bugünün gündemini işgal ediyor, yarınlarda onu da diğerleri gibi UNUTACAĞIZ. Tabi ki etkisi, zararı olacak ama asla YIKILMAYACAGIZ. Bu bizim genetiğimizde kodlanmış, önemli olan bunun farkında olmak, Dünyaya zor gelen,  bize bol geliyor. BİRLİK BERABERLİK İCİNDE YIKAMAYACAĞIMIZ KALE, GEÇEMEYECEĞİMİZ HEDEF YOK.

Mehmet Akif Ersoy ne demiş, unutmayalım. "Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez,Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez" örnekleri ortada Irak, Suriye, Mısır, Libya, Yemen, Fas, Tunus, Cezayir. Etrafımız ateş çemberi, her şeyin güzel gideceğini beklemek en hafifinden Saflık olur. Osmanlının küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti, 2023’te rüştünü ispat ederek, zincirlerini kıracak. ÜLKELER ARASINDA DOSTLUK DEĞİL, MENFAAT İLİȘKİSİ VAR prensibinden hareketle, ABD'nin çıkarları, bize her yerden saldırmasını gerektiriyor ve saldırıyor. Önemli olan bizim MİLLET olarak hep birlikte, tek ses olarak cevap vermemizdir. Başka Türkiye yok, 1000 yıldır bu toprakları kanla vatan yapmışsız,   Birlik olmazsak, Vatan elden giderse gidecek hiçbir yer yok. HATIRLAYALIM Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşınızı, 1974 Kıbrıs Harekatını, anladılar savaş meydanlarında diz çöktüremiyorlar, Darbelerle terbiye etmeye çalıştılar, onunla da istedikleri başarıyı alamayınca, yıllarca içimizde büyüttükleri FETÖ’nün 1$ LIK HAİNLERİ ile Darbe ve işgal girişimi de tutmadı.

Yaşanan Kur artışı, ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunun en açık göstergesidir. Savaş ile Terör ile Darbe ile yapamadıklarını EKONOMİK SAVAŞ ile bizi terbiye etmeye,  diz çöktürmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz Darbe ve İşgal girişimine bizzat iştirak ederek, darbeyi planlayan ABD'nin Maskesi Papaz Ajan Brunson ile düştü. Bir taraftan Dolar-Euro fiyatlarını yükselterek Ekonomik yaptırım kartını oynuyor, yerseniz, diz çökerseniz birden her şey düzelecek diyor, sözüm ona dost ve müttefik ülke ABD. Bir taraftan da  Abd, Türkiye'ye 8 şart koşuyor, bunlar yaparsan eskiden olduğumuz gibi dost oluruz diyor sözüm ona. ABD tarihinde hiçbir zaman Türkiye'ye dost olmamıştır, sadece menfaatları gereği dost gibi görünmüştür.

İşte Washington adeta Türkiye'nin tapusunu istediği o şartlar:

1. Papaz Brunson dahil 15 Temmuz darbe girişiminde rol alan 20 ajanın ivedi serbest bırakılması. ABD, Özellikle Brunson'ın tahliyesi için 15 Ağustos Çarşamba gününe kadar Ankara'ya süre verdi.

2. Türkiye'nin İran'a kapsamlı ambargo uygulaması.

3. Rusya'dan S400 satın alınmaması.

4. Ankara'nın Kudüs politikasını gözden geçirmesi.

5. Kıbrıs Adası etrafında doğalgaz ve petrol aramaktan vazgeçmesi.

6. Halkbank'a kesilecek cezaya razı olunması.

7. Ankara'nın Fetullah Gülen'in iadesini talep eden dosyayı kapatması.

8. Türkiye'nin sahip olduğu kritik madenlerde ruhsatların Amerikan şirketlerine verilmesi. BU ŞARTLAR HİÇBİR ŞARTLA KABUL EDİLEMEZ, TÜRKLER TARİHTE AÇ KALIR AMA VATANSIZ KALMAZ. HERKES KENDİNCE YAPABİLECEĞİ NE VARSA ONU YAPSIN. BİRLİK VE BERABERLİKLE AŞILMAYACAK ENGEL YOKTUR.

 

 

 

KRİZ İÇİN ÖNERİLER

Türk Milleti zor günlerde, birlik beraberlik içinde kenetlenerek imkansız gibi gözüken durumları aşabilecek genetik koda sahip, ancak her şey normale döndüğünde gevşiyor. Olması gereken her daim çalışmalı, üretmeli ve potansiyel gücünü kullanmalı. Döviz kurlarındaki bu suni yükseliş, ABD’nin arkasındaki Derin Finansal Kartelin emirlerini itaat etmemenin bir anlamda cezası olarak kesiliyor bize. Türkiye Dolar ile kurulmadığı için Dolar ile de batmaz.

Sorunumuz çok, ancak bunu çözecek güç ve potansiyel de var, aşağıda belirttiğim bazı tedbirler ile bulunduğumuz durumdan en az zararla ve güçlenerek çıkabiliriz.

1-Türkiye’nin içinde bulunduğu Jeo Stratejik konum itibariyle stratejik ortağı olarak sadece ABD değil, alternatif ülkelerden Rusya, Çin, Hindistan, Japonya, İran, Venezuella ile Teknolojik,  Askeri ve Ekonomik ikili ilişkileri üst düzeye çıkarmalı.

2-Özellikle Türk Devletlerinden oluşan Askeri ve Ekonomik ortak bir grup kurmalı.

3-Saat farkı 8 ve daha fazla saat farkı olan ülkelerden özellikle ABD, Japonya,  gibi dünya ekonomisini yönlendiren ülkelerdeki olumsuz gelişmelerin, ülkemizde sabah piyasaların açıldığı saatte döviz, faiz ve Menkul kıymetlerinin olumsuz etkilenmemesi için Hazine, Merkez Bankası, Maliye’nin 24 saat esasına göre çalışmalı. Böylece Amerika, Japonya, Honkong Borsalarındaki kriz ve zararı ülkemizi en az şekilde etkileyecek yapı kurulmalı.

4-İncirlik Üssü Güvenlik sebebiyle süresiz kapatılmalı

5-Ayasofya Camii ibadete açılmalı

6-Nato’da tüm toplantı ve kararlara, sistemi yavaşlatıcı ve tıkayıcı şekilde pasif strateji izlenmeli

7-ABD, ile ithalatını en aza indirerek, tüm mallarının Gümrük vergisini %100 artırmalı, stratejik madenlerin satışı durdurulmalı.

8-Tüm yer altı madenleri millileştirilerek, Ülke ekonomisi önemli kalemleri Sanayi, Tarım ve Hayvancılıkta tamamen yerli üretime geçilmeli

9-Teknoloji yatırımları artırılarak, Silikon Vadisi tarzında Teknoloji üsleri kurulmalı

10-Ekonomi Spekülatörlerine ve stokçulara istikrarsızlık ve ekonomiye zarar vermelerinden dolayı ağır para cezaları ve teşhir edilmeli.

 

 

 Bu yazı 4223 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI