56836209
Bugun...


Orhan Özmen


facebook-paylasSEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ
Tarih: 31-10-2014 13:00:00 Güncelleme: 31-10-2014 13:00:00


Son günlere baktığımızda polis selahiyet kanunundaki değişiklerle hükümet muhaliflerine karşı sopasını hazırlama girişimlerine başladığını göstermektedir.

   Faşizmin sessizlikten,duyarsızlıktan beslenerek ve büyüyerek gelmektedir.

İç ve dış politikaların iflas ettiği gerici ve yandaş basınla toplumun algı yöntemiyle yeniden şekillendirilmek istendiği ülkede yoksullukların,iş cinayetlerinin vede yolsuzlukların artarak devam ettiği ve edeceğinin hazırlıkları yapılmıyormu sizce.

Buna karşı ülkesi için halkı için sokağa çıkanlar Dereleri,Ağaçları ve çocuklarının geleceği için ölenler sakat kalanlar.Diğer taraftada sadece ellerine bayrak alarak oturdukları yerde sadece söylemlerle, ülkeyi korumaya çalışan toplumu ırkçılıkla bölmeye çalışanlar.

Birde sosyal medyada paylaşımlarla mevcut hükümeti devireceğini zanneden bütün derdi kendini değerli göstermek ve kendi reklamını yapmaya çalışan ahmaklar var.Şu an bile kazanılmış ne kadar hak varsa bu kazanımları altında örgütlü direnen insanların mücadelesi ve kanları var.

   Her tarafta aday olan kendinde bütün meziyetleri gören her türlü beceri ve bilgiden yoksun basiretsizler var.Kendi bireysel sorunlarını çözmek için siyaseti kullanan oportonistler,pragmatikler var.

   Güncel yaşamımızda yaşam alanlarımızı baskılayan politikalara karşı çözümün bir parçası olamadığımız sürece sorunlarımızın katlanarak artacağını düşünüyorum.

Herkez adına dünyayı yaşanılır kılmak ve her şeyin insana yakışır olmasını istiyorsak bunu ancak birlikte başarabiliriz.Onun için hep SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ diyorum.

PRAGMATİK,ÇIKARCI,MİLLİYETCİ yaklaşımlarla değil, insan odaklı,örgütlü olduğumuz sürece Kurtarıcı beklemek yerine her breyin kendi üzerine düşeni kavrayarak sorumluluk alması gerekmektedir.Ancak o zaman üretimin adaletli dağıtıldığı demokratik bir düzen kurula bilinir ve o zaman çocuklarımıza hak ettikleri İş Cinayetlerinin,Yolsuzlukların,İşsisliğin,Baskıların,Yoksullukların olmadığı ve Bireysel Özgürlüklerini sınırsızca yaşayacakları bir Dünya bıraka biliriz.

   O nedenle Güzel bir Gelecek ,Demokratik Sosyal Adaletli bir dünya için

‘’SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ’’

Sağlıkla kalınBu yazı 1675 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 106. Sayı
  106. Sayı
 • 105. Sayı
  105. Sayı
 • 104. Sayı
  104. Sayı
 • 103. Sayı
  103. Sayı
 • 102. Sayı
  102. Sayı
 • Bizim Life 3. Sayı
  Bizim Life 3. Sayı
 1. 106. Sayı
 2. 105. Sayı
 3. 104. Sayı
 4. 103. Sayı
 5. 102. Sayı
 6. Bizim Life 3. Sayı
FOTO GALERİ
YUKARI