Bugun...


Sibel Ağı Günerhan

facebook-paylas
Başkan İduğ’a Açık Mektup
Tarih: 06-03-2020 11:13:00 Güncelleme: 06-03-2020 11:13:00


Seçilmenizin üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti. Hiç karşılaşmadık, tanışmıyoruz. Ancak Bornova’da yaşayan bir vatandaş olarak sizin yaptıklarınız ve yapmadıklarınız, ya da çalışanlarınızın tutumları beni doğrudan ya da dolaylı olarak etkiliyor. Burada bir kaç konuya değineceğim. Bunlardan birincisi Merkez Pazar yeri ile ilgili. Pazar yeri ile ilgili farklı zamanlarda yazılar yazdım. Yazılarımı takip edenler hatırlayacaklardır. Özellikle temizlik yapılırken çıkan gürültü ile ilgili Sayın Olgun Atila’ya hem twitter üzerinden hem de bir karşılaşmamızda yüz yüze konuyu iletmiştim. Saat 22:00’de temizlik gürültüsünün bitirilmesi konusuna hassasiyet göstereceğini belirtti. Bu bazen 22:00 oldu, bazen 23:00 oldu. Ancak sizin seçilmenizin ardından bu güne kadar geçen zamanda temizlik gürültüsünün sonlanması saat 01:30’u buluyor. Size de twit atıyorum ancak sosyal medyadan ulaşmak size mümkün olmadı bu güne kadar. Hesabınızı kendiniz mi yönetmiyorsunuz, gelen mesajlara cevap vermeye tenezzül mü etmiyorsunuz bilemedim. Sizi davet ediyorum, Pazar yeri temizlenirken gelin o gürültüye yerinde şahitlik edin. O zaman eminim hak vereceksiniz.

İkinci konu; parklar ve yeşil alanlarla ilgili. Parklar sanki çocuklara ait değil de, satıcılara ve köpeklere ait. 4,5 yaşındaki kızımla birlikte parka çıktığımızda orada bulunan seyyar satıcıların sattıkları, balon, şeker, oyuncak vb. şeyler nedeniyle kızımı çoğu kere ağlatarak parktan çıkarmak zorunda kalıyorum. Her seferinde orada satılan oyuncakları alıp alamayacağımız konusuyla geçiriyoruz parktaki vaktimizi. Oraya kaydırak ve salıncak için gidiyoruz sonuçta. Seyyar satıcı girişini engellemek çok mu zor? Bu mücadeleye ebeveynler olarak neden mecbur bırakılıyoruz? Parklardaki köpek pisliği konusu da ikinci önemli konu. Yerden yaprak toplamak için eğilen kızıma çoğu kere dur, dokunma demek zorunda kalıyorum. Halbuki o yaştaki çocuklar için o yaprağı, kozalağı toplamak, onu boyamak için eve getirmek en büyük keyif. Ama elini attığı her şeyin köpek pisliği olma ihtimali çok yüksek. Bu konuya titizlikle yaklaşmanızı dilerim. 

Üçüncü konu ise spor müdürlüğünüz ile ilgili. Yaklaşık 1 yıl bekledim pilates sırasının bana gelmesini. İki ay devam edebildim. Şubat ayında geçirdiğim bir rahatsızlık sonucunda yoklamada 3 devamsızlık hakkımı kullanmış olduğum için pilatesten çıkarıldım. Hastaneye gittiğimi belgelediğim halde mazaret kabul edilmedi. Para alarak çalıştığınız işinizde bile hastalığınızı belgelediğinizde mazaretiniz geçerli kabul edilir ve işe gelmeyişiniz sorun edilmez. Ancak bir hobi kursunda kuralların bu kadar rijit olmasını, hasta olmanın ve bunu belgelemenin kabul edilmeyişini insanlık dışı bir uygulama olarak değerlendiriyorum ve spor müdürlüğünün bu yaklaşımını kınıyorum.

Dikkatinize sunduğum konuları görmezden gelmeyip önemsemenizi dilerim.

Saygılarımla.Bu yazı 15311 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI