Bugun...


Sibel Ağı Günerhan

facebook-paylas
Bekir Pakdemirli
Tarih: 16-07-2018 12:55:00 Güncelleme: 16-07-2018 15:08:00


Kabinenin açıklandığı saatlerde kızım ve eşimle birlikte tatilimizi geçirdiğimiz oteldeydik. Odada dinlenmeye çekilmiş, televizyonu da açmıştık. Kabine açıklanıyordu, Tarım ve Orman Bakanı’na sıra geldiğinde Bekir Pakdemirli ismini duyunca kısa süren şaşkınlığım yerini mutluluk ve gurura bıraktı. Çünkü Bekir Bey ile kendisinin AR-GE’den sorumlu il başkan yardımcılığı görevi sırasında 2 seneye yakın birlikte çalışmış, yoğun mesai harcamıştık. 
AR-GE Komisyonunun 15 civarında üyesinden biriydim ben de. Başkan yardımcısı olarak görev yapıyordum. Aramızda her ay bir kişinin yapmasına karar verdiğimiz sekreterlik görevi sıra bana geldiğinde herkesin memnun kalması sonucunda bende kaldı ve 1,5 sene kadar sekreterliği de üstlendim. Birlikte, aralarında Siyaset Akademisi’nin de bulunduğu büyük toplantılar düzenledik. İşin mutfağında birlikte çalıştık. Sonra bir sağlık sorunu nedeniyle köşeme çekilmek durumunda kaldım. Zor günler geçirdik ailece. 
Sadede gelirsek, o tarihlerde siyaset yapmak için çok heyecan duyuyordum. Amacım, daha güzel, sağlıklı, havası, suyu, toprağı temiz kentlerde yaşamak için çalışmaktı. Lisans öğrenimim olan peyzaj mimarlığı disiplini, yüksek lisans yaparken içine girdiğim çevre bilimi alanı ve doktora öğrenimim sırasında yaptığım araştırmalar daha sağlıklı kentlerde yaşamanın mümkün olduğunu ve halihazırdaki uygulamaların bizi iyiye götürmediğini gösteriyordu. Bu duruma olumlu katkı vermek istiyordum ama siyasi yolculuğumu kendime ait gerekçelerle sonlandırdım.
Şimdi ise yakın çalışma arkadaşım olan Sayın Bekir Pakdemirli Bakan oldu. Duyunca kendim bakan olmuş kadar sevindim, duygulandım. Bana göre en zor ve en önemli bakanlık onun bakanlığı. Çünkü havamızı, suyumuzu, toprağımızı onun belirlediği politikalar şekillendirecek. Bugün artık yediğimiz gıdadan, içtiğimiz sudan hiçbirimiz emin değiliz. Tavuk antibiyotikli, et boyalı, sebze ilaçlı ya da hormonlu. Topraklarımız da, onları sulayan sular da zehirli. 
Canlının en temel ihtiyacıdır beslenme ve hem bizim, hem çocuklarımızın sağlığını doğrudan etkiliyor. Onun içindir ki Başkanımın işi çok zor. Ama kendi ifadesiyle söylersek “zoru hemen başarırız, imkansız zaman alır”. O halde sizden beklentimiz çok yüksek Sayın Bakanım. Çocuklarımıza havası, suyu, toprağı temiz bir ülkede yaşamanın yolunu en kısa zamanda açmanızı dilerim.
Gönlüm sizden yana ve bütün kalbimle başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun. 


Bu yazı 4213 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI